Socialinė iniciatyva ,,Kvapų pasaulis neregiams“

Grįžti atgal

Projekto aprašymas

Aklieji ir silpnaregiai nematydami pasaulio lavina kitas jusles, tarp jų ir uoslę. Šiems žmonėms kvapai yra vienas svarbiausių juos ,,vedančių“ pojūčių, todėl šis projektas – tai unikali galimybė neregiams ir silpnaregiams bei mažiau motyvuotam Lietuvos jaunimui atskleisti ir ugdyti gebėjimus kvapų srityje. Socialinę iniciatyvą sudaro keletas etapų, kurių metu pristatyta kvapų teorija, surengta meninė aklųjų ir silpnaregių kūrybinių darbų paroda bei teoriniai ir praktiniai seminarai, skirti projekto dalyviams.
 
Projekto tikslas
  • suteikti  galimybę akliesiems ir silpnaregiams vaikams kartu su mažiau motyvuotu jaunimu dalyvauti visuomeninėje kūrybinėje veikloje;
  • per geras emocijas supažindinti su kvapų neregimu pasauliu;
  • atskleisti jutiminio pojūčio gabumus;
  • padėti tobulėti ir įgauti patirties šioje srityje.
 
Projekto tikslinė auditorija
14‒29 metų jaunimas, turintis regėjimo negalią arba priskiriamas mažiau motyvuojam jaunimui iš visos Lietuvos.
 
Projekto renginiai
2013 m. gegužės 29 d. renginys ,,Kvapų diena“ aklųjų ir silpnaregių vaikų vasaros stovykloje Giruliuose, Klaipėdoje.
 
2013 m. liepos 5-31 d. Aklųjų ir silpnaregių vaikų ir jaunimo meninė paroda, skirta kvapams, Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje.
 
2013 m. rugsėjo 21, 28 d. ir spalio 12 d. Teoriniai ir praktiniai seminarai apie kvapus, skirti regėjimo negalią turinčiam ir mažiau motyvuotam jaunimui Vilniuje.
 
2013 m. spalio 14-31 d. Projekto dalyvių sukurtų kvapų paroda ,,Atspėk emociją mano sukurtame kvape“ Pirklių klubo atriume, Vilniuje.

2013 m. lapkričio 12-25 d. 
Projekto dalyvių sukurtų kvapų paroda ,,Atspėk emociją mano sukurtame kvape“ Šiaulių universiteto bibliotekoje, Šiauliuose.

2014 m. kovo 27 d. - balandžio 11 d. Projekto dalyvių sukurtų kvapų paroda ,,Atspėk emociją mano sukurtame kvape“ Klaipėdos miesto rotušėje.

 
Projekto mecenatas AB ,,LOTOS Geonafta“

Projekto kvapų partneris UAB ,,Kvapų namai“
 
Projekto partneriai: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS), Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras (LASUC), Klaipėdos regos ugdymo centras, Lietuvos atviras jaunimo centras ,,MES“, Lietuvos aklųjų biblioteka, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, UAB ,,Vilniaus duona“, UAB ,,Pirklių klubas“, Prancūzų institutas Lietuvoje ir kt.
 
NUOTRAUKŲ GALERIJA
VIDEO GALERIJA

Apie projektą žiniasklaidoje

Socialinė iniciatyva ,,Kvapų pasaulis neregiams“ Socialinė iniciatyva ,,Kvapų pasaulis neregiams“ Socialinė iniciatyva ,,Kvapų pasaulis neregiams“ Socialinė iniciatyva ,,Kvapų pasaulis neregiams“ Socialinė iniciatyva ,,Kvapų pasaulis neregiams“

Svetainių kūrimas