Edukacinis projektas vaikams „Aš regiu širdimi“ 2015

Grįžti atgal

/2015-04-30/ 

Panevėžyje startavo edukacinis projektas vaikams „Aš regiu širdimi“! Regos centre „Linelis“ susipažinome su Brailio raštu, nereginčių žmonių skaitymo ypatumais bei jų pasaulio suvokimu per lytėjimą. O svarbiausia - sukūrėme neregiams suvokiamus atvirukus, iš kurių geriausi papuoš 2016 metų kalendorių regintiems ir neregiams!
Kiti projekto etapai:
• Kauno Prano Daunio regos ugdymo centras, gegužės 5 d
• Šiaulių Petro Avižonio regos centras, gegužės 6 d.
• Klaipėdos regos ugdymo centras, gegužės 7 d.

Edukacinis projektas vaikams „Aš regiu širdimi“ yra skirtas supažindinti Lietuvos vaikus su regėjimo negalią turintiems žmonėms skirtais leidiniais bei jų specifika, per kūrybą skatinant vaikų suvokimą apie šių žmonių kasdienybę. Didžioji dalis vaikų niekada gyvenime nėra bendravę su neregiu ar net nematę jo gatvėje, todėl susidūrę jaučia baimę ir norą šalintis. Šiuo projektu siekiama ne tik suaktyvinti vaikų domėjimąsi juos supančiu pasauliu ir aplinkiniais, bet ir parodyti jiems, jog neregiai ir silpnaregiai taip pat geba suvokti kūrybą ir gali dalintis jos pažinimo džiaugsmu.

Pagrindiniai šio projekto partneriai - keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose - Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje veikiantys regos ugdymo centrai organizuos taktilinių atvirukų kūrimo užsiėmimus vaikams. Užsiėmimus ves specialistai, kurie padės vaikams jų kuriamus atvirukus padaryti suvokiamais neregiams, pasakos jiems, kodėl svarbu, kad atvirukai turėtų aiškų reljefą, supažindins vaikus su Brailio raštu.

Kiekviename mieste atvirukus sukūrę vaikai įsitrauks į dar vieną, bendrą kūrybinę užduotį - miesto kalendoriaus 2016 metams kūrimą, o rudenį bus atidarytos darbelių parodos bei pristatytas miesto kalendorius. Iš visų projekte dalyvavusių vaikų sukurtų atvirukų profesionali komisija atrinks 13 geriausių darbelių, kurie papuoš 2016 m. kalendorių „Aš regiu širdimi“ reginčiųjų ir Brailio raštu. „Aš regiu širdimi“ kalendorius Brailio raštu ypatingas tuo, kad jį suvokti gali tiek regintieji, tiek neregiai: panaudojant inovatyvius technologinius sprendimus, lyginant su įprastais spaudiniais Brailio raštu, pasiekiamas toks spaudos reljefinio iškilimo aukštis, kuris leidžia akliesiems ir silpnaregiams suprasti ne tik kalendoriaus mėnesių pavadinimus, dienas, bet ir iliustracijų piešinukų kontūrus. Kaip ir ankstesniuose „Aš regiu širdimi“ kalendoriuose, naujajame numatoma spausdinti lietuvių kalbos abėcėlę Brailio raštu, kad kiekvienas norintis galėtų susipažinti su Brailio raštu ir liesdamas perskaityti bent jau savo vardą. Kalendoriaus „Aš regiu širdimi“ dėka neregiai turi galimybę susipažinti su regintiems įprastu popierinio kalendoriaus mėnesių ir savaičių išdėstymu, o reginčioji visuomenės dalis skatinama atkreipti dėmesį į regėjimo negalią turinčių žmonių problemas bei iš arčiau suvokti neregių gyvenimo ypatumus. 

Projekto įgyvendinimo pabaigoje numatoma surengti oficialų kalendoriaus pristatymo visuomenei renginį, kartu organizuojant projekte dalyvavusių vaikų - iliustracijoms atrinktų atvirukų autorių apdovanojimo ceremoniją ir atvirukų parodą. Projekto lėšomis išleisti kalendoriaus egzemplioriai bus neatlygintinai išplatinti regos negalią turintiems asmenims per projekto partnerių - Lietuvos aklųjų bibliotekos bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos filialus.

Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos Kultūros Tarybos.


Rėmėjai:
      

Edukacinis projektas vaikams „Aš regiu širdimi“ 2015 Edukacinis projektas vaikams „Aš regiu širdimi“ 2015 Edukacinis projektas vaikams „Aš regiu širdimi“ 2015 Edukacinis projektas vaikams „Aš regiu širdimi“ 2015 Edukacinis projektas vaikams „Aš regiu širdimi“ 2015 Edukacinis projektas vaikams „Aš regiu širdimi“ 2015 Edukacinis projektas vaikams „Aš regiu širdimi“ 2015

Svetainių kūrimas