NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui

Grįžti atgal
Kai pasirinkome naujai knygai kūrinį - Viktoro Miliūno apsakymą „Neringa ir Naglis“, ilgai svarstėme, kieno iliustracijomis papuošime „Taško istorija“ leidinį. Pagalvojome, gal tai galėtų būti vaikų kūryba?  Dalinamės pirmojo vaikų iliustracijų kūrimo konkurso rezultatais.

2019 m vasarą, Nidoje pakvietėme vaikus sudalyvauti pirmame knygos iliustracijų kūrimo konkurse „Sukurk atviruką neregiui draugui“. Užduotis buvo nelengva - Kuršių nerijos ir Nidos tema sukūrti atvirukus, kuriuos galima „pamatyti“ ir pirštais. Susitikimo metu, vaikai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir susipažino su „Taško istorija“ knygomis, pritaikytomis ir neregiams, kuriose paveikslėliai yra  perteikti reljefiniu būdu. Dalyviai susitiko ir „Verslas ar menas“ komandos nare, nerege Vaida. Vaikai pasitelkę įvairias Neringos kraštovaizdžio detales sukūrė nuostabius darbelius -  laivą, žuvį, drugelį, gulbę, švyturį, jūrą... O įdomiausia dalis buvo, kai Vaida liesdama apžiūrėjo vaikų darbus ir mažiesiems kūrėjams pasakojo kokias detales ji mato.
Iš 40 vaikų sukurtų darbų buvo atrinkti šie penki vaikų kūriniai. Iš kūrių jau yra išleistas atvirukų rinkinys, reginčiųjų ir Brailio raštu su reljefiniu būdu perteiktomis vaikų iliustracijomis. Štai tokius atvirukus, kurie papuošti vaikų sukurtais kūriniais, galima matyti akimis ir pirštais. O kaip šiuos atvirukus mato neregiai? Apie tai sužinosite vėliau Facebook puslapyje: @verslasarmenas ir Taško istorija ir Instagram - @Taško istorija.
.
„Sukurk atviruką neregiui draugui“ konkuso laimėtojai ir iliustracijų autoriai: Mantė Beržinskaitė (11 m.) „ Gulbė audroje“, Marija Kolojanskaitė (10 m.) „Šviesos žaismas“, Meda Matuzevičiūtė (8 m.) „Saulėlydis“ , Ema Janulaitytė (7 m.) „Paukštuko svajonė“, Jogailė Vainutytė (11 m.) „Jūros paslaptys“
.
Projektas iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos programos „Tolygi kultūrinė raida. Klaipėdos apskrytis“  ir  Neringos savivaldybė. Projektą įgyvendino  Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka ir VšĮ „Verslas ar menas“. 

NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui NERINGA_Sukurk atviruką neregiui draugui

Svetainių kūrimas