Pristatyta pirmoji neregės Silvijos Beatričės knyga

Grįžti atgal
Silvija Beatričė – regos negalią turinti pianistė, vokalistė, kompozitorė, įkvėpimą radusi ir savo laiką dedikavusi M. K. Čiurlioniui ir jo kūrybai. Mergina nuo mažens koncertuoja M. K. Čiurlionio namuose Druskininkuose, atlieka jo muziką įvairiuose koncertuose Lietuvoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje. Literatūrinius bandymus Silvija pradėjo būdama penkerių, vėliau vaikiškus eilėraščius ir pasakas pakeitė įvairesni žanrai. Menininkės kūriniuose vyrauja romantizmas ir dramatizmas, atspindintys autorės jausmus ir išgyvenimus.

Leidyklos „Verslas ar menas“ direktorė Eglė Jokužytė, sužavėta Silvijos Beatričės Petkevičiūtės darbais, nusprendė padėti talentingai, regos negalią turinčiai kūrėjai išleisti jos pirmąją, M. K. Čiurlioniui ir jo proanūkiui R. Zubovui dedikuotą poezijos knygą. Pasak leidėjos, regos negalią turinti mergina yra tikras įkvėpimo šaltinis visuomenei, ypač jaunajai kartai, savo darbais motyvuodama kitus labiau domėtis kultūros simboliu tapusio menininko, M. K. Čiurlionio palikimu.

„Norėdami atskleisti tikrąjį šios knygos grožį ir išskirtinumą, išleidome aukštos poligrafinės kokybės leidinį, išsiskiriantį kitokiu pateikimo būdu. Knyga gali būti skaitoma iš dviejų pusių: vienoje pusėje tekstas pateiktas reginčiųjų raštu, kitoje padidintu šriftu – silpnaregiams ir Brailio raštu. Tokio netikėto knygos dizaino tikslas – pabrėžti autorės asmenybės ir knygos unikalumą“, – teigia knygos leidėja ir knygų reginčiųjų ir Brailio raštu idėjos sumanytoja Eglė Jokužytė.

Šis leidinys – tai pirmasis Silvijos Beatričės kūrybos pristatymas visuomenei, aktualizuojantis originalią jaunosios kūrėjos literatūrinę ir muzikinę saviraišką. Poezijos knyga „Sielos preliudai“, kurioje eilėraščiai pateikiami trimis (lietuvių, rusų ir anglų) kalbomis, išleista kartu su kompaktinėje plokštelėje įrašytu septynių autorinių kūrinių, fortepijoniniu ciklu „Ilgesys MKČ“.

Balandžio 13-tą dieną, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje vyko pirmasis knygos "Sielos preliudai" pristatymas. Renginio metu Silvija Beatričė fortepijonu atliko garsiojo menininko kūrinius, deklamavo jam dedikuotas eiles bei sužavėjo publiką nuoširdumu, pasakojant apie savo nelengvą kūrybos kelią, kurį jau daugel metų inspiruoja M. K. Čiurlionio kūryba.

Pristatyta pirmoji neregės Silvijos Beatričės knyga Pristatyta pirmoji neregės Silvijos Beatričės knyga Pristatyta pirmoji neregės Silvijos Beatričės knyga

Svetainių kūrimas