Apie mus

Grįžti atgal
VŠĮ "VERSLAS AR MENAS" - SOCIALINIS VERSLAS

"Socialino verslo lyderis, 2017", Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija


Leidžiame knygas reginčiųjų ir Brailio raštu, pritaikytas žmonėms su regos negalia. Įgyvendiname socialinius projektus, kuriais prisidedame prie vaikų ugdymo, žmonių su negalia integracijos ir atskirties mažinimo.

Savo veikla siekiame sukurti neregių bendruomenėje popierinių knygų skaitymo kultūrą bei suteikti galimybę neregiams ypač vaikams skaityti tokias pačias knygas kokias skaito regintieji.  Kūrybinėmis, edukacinėmis programomis ir kita socialine veikla padedame atsiskleisti neregių vaikų ir jaunimo gabumams, prisidedame prie  neregių raštingumo gerinimo ir skatiname šių žmonių aktyvesni dalyvavimą kultūroje.

Socialinio verslo "Verslas ar menas" sukurtas prekės ženklas "TAŠKO ISTORIJA" parodo, kad  nuo parduotų produktų ar paslaugų dalis lėšų yra skiriama regos negalią turinčių žmonių atskirties mažinimui. Įsigydamimūsų prekes, prisidedate prie dovanojamų knygų neregiams ir socialinių projektų. Plačiau: https://taskoistorija.lt/

Neformaliojo mokinių ugdymui sukurtos nuotolinės pamokos "NEREGIMAS PASAULIS".
Tai žaismingos  ir įtraukiančios nuotolinės pamokos su ypatingomis "Verslas ar menas"  knygomis, kurios skaitomos skirtingais pojūčiais: rega, lytėjimu, klausa ir net uosle. Plačiau: https://neregimaspasaulis.lt/​

 

MŪSŲ PASLAUGOS: 

  • Rengiame taktilinius maketus ir gaminame produktus pritaikytus neregiams, kuriuose tekstas perteiktas reginčiųjų ir Brailio raštu, o vaizdinė medžiaga – papildyta taktiliniu būdu.
  • Teikiame paslaugas kuriant vientisą universalaus dizaino turizmo ženklinimo sistemą, kuri palengvintų neįgaliųjų lankytinų objektų pažinimo galimybes.
  • Kultūros lankomose vietose  pritaikome informacinę ir vaizdinę medžiagą  neįgaliųjų poreikiams (žmonėms regos negalia, silpnaregiams bei intelektiniais sutrikimais).
  • Galime padėti išleisti knygą reginčiųjų ir Brailio raštu su taktilinėmis iliiustracijomis.
  • Padedame vairiems sektoriams išleisti informacinius leidinius Brailio raštu, ruošioame iliustracijas, fotografijas, meno kūrinius schemas, žemėlapius taktiliniu būdu, pritaikytus regėjimo negalią turintiems žmonėms.
  • Kartu galime įgyvendinti socialinius projektus, kurie prisideda prie negalią turinčių žmonių integracijos ir atskirties mažinimo.
Mūsų durys visada yra atviros įvairioms idėjoms ir naujiems sprendimams.


Leidyklos "Verslas ar menas"  KNYGŲ NAUDA VAIKAMS
Knygos reginčiųjų ir Brailio raštu, tai vaikų ugdymui skirtos priemonės, darančios teigiamą poveikį vaikams!
 „Verslas ar Menas“ iniciatyva buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kaip knygos reginčiųjų ir Brailio raštu padeda keisti vaikų požiūrį į negalią turinčius žmones. Nuo 2015 metų vedama edukacinė programa vaikams. Edukaciniame užsiėmime "Pažinkime neregimą pasaulį" dalyvavo apie 6000 vaikų iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių. Programoje knygos yra kaip pagrindinė žaidimo priemonė, leidžianti vaikams patirti įvairius pojūčius bei skatinanti kalbėti apie skirtingus žmones.Šis tyrimas parodė, kad inovatyvios skaitymo priemonės t.y. knygos reginčiųjų ir Brailio raštu, kurios pristatomos edukacinėje programoje  spendžia atskirties mažinimo problemą, keičia vaikų požiūrį į negalią turinčius žmones, sužadina vaikuose empatiją ir toleranciją.  


KODĖL MES TAI DAROME?
Pasaulyje visuomeninė problema yra ta, kad regos negalią turintiems žmonėms, ypač vaikams, trūksta profesionaliai išleistų popierinių knygų su liečiamomis iliustracijomis. Vaikystėje yra svarbu skaityti grožinę literatūrą, o atlikti tyrimai rodo, kad Brailio rašto mokėjimas yra susijęs su tolimesniais neregio vaiko pasiekimais. Pasitelkiant inovatyvius meninius ir poligrafinius sprendimus, leidžiame skirtingais jutiminiais pojūčiais skaitomas grožines knygas, pritaikytas regintiems ir neregiams ypač vaikams. Leisdami leidinius reginčiųjų ir Brailio raštu su reljefinėmis iliustracijomis prisidedame prie reginčių ir neregių vaikų skaitymo džiaugsmo. Leidybinių  inovacijų pagalba padedame  specialiųjų poreikių turintiems skaityti tokias pačias knygas kaip regintieji ir jaustis lygiaverčiais skaitytojais. Reginčius vaikus pažindiname su neregimu pasauliu ir  Brailio raštu, o edukacinių programų dėka laviname lytėjimo pojūtį  bei ugdome augančios kartos toleranciją ir vertybes.

Sprendžiama neregių raštingumo ir knygų neregiams prieinamumo problemas, o mūsų socialinė veikla yra orientuota į pamatuojamą poveikį.

Kartu padėkime negalią turintiems žmonėms jaustis tokiais pačiais, kaip ir visi.

 

Apie mus Apie mus Apie mus Apie mus Apie mus Apie mus Apie mus Apie mus Apie mus Apie mus Apie mus Apie mus

Svetainių kūrimas