Pažinti pasaulį neregiams padės kvapai

Grįžti atgal
/2013-06-17/

Regėjimo negalią turintys vaikai ir jaunimas mokysis pažinti pasaulį per kvapus. Tokią galimybę jiems suteiks socialinė verslo iniciatyva „Kvapų pasaulis neregiams“. Projekte, kuris skirtas 2013-aisiais Lietuvoje minimiems Aklųjų švietimo metams, kviečiami dalyvauti jaunuoliai iš visos Lietuvos.

„Nematantis žmogus yra priverstas orientuotis pasaulyje naudodamasis kitais jutimais – klausa, lytėjimu, uosle. Tad šie pojūčiai tampa gerokai stipresni nei reginčiųjų, aktyviau veikia už šias jusles atsakingi smegenų centrai“, – pasakojo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos kultūros projektų vadovė Danutė Cidzikienė.

Projektas, kuriuo siekiama sukurti galimybes neregiams lavinti uoslę, prasidėjo Klaipėdoje veikiančioje aklųjų ir silpnaregių vaikų ir jaunimo stovykloje. Čia surengtas pirmasis projekto renginys – šventė „Kvapų diena“. Jos metu 50 regėjimo negalią turinčių vaikų bei jaunuolių iš visos Lietuvos turėjo galimybę pažinti įvairius gamtos kvapus: miško, gėlių, vaistažolių ir kt. Dalyviai įsitraukė į turiningas užduotis, kurias lydėjo netikėti atradimai ir pažinimo džiaugsmas.
„Nematantys turi daugiau potencialo pajusti ir geriau pažinti kvapus. Jų dėmesio neblaško vaizdai, todėl kvapas lengviau tampa pagrindiniu koncentracijos objektu. Tačiau aromatų pažinimo, jų derinimo įgūdžius būtina lavinti, tam reikia specifinių žinių. Iki šiol Lietuvoje tokios galimybės neregiai neturėjo“, – teigė socialinės iniciatyvos „Kvapų pasaulis neregiams“ sumanytoja Eglė Jokužytė.

Projekto metu regėjimo negalią turintys jaunuoliai dalyvaus teoriniuose ir praktiniuose seminaruose apie kvapus, o spalio 14-ąją, minint Baltosios lazdelės dieną, bus atidaryta neregių sukurtų aromatų paroda. Pažinti kvapų pasaulį projekto dalyviams padės natūraliosios kosmetikos ir aromaterapijos specialistai iš „Kvapų namų“.

Projekto įgyvendintojai viliasi, kad geresnis kvapų pažinimas ne tik lavins neregių orientacinius sugebėjimus, didins savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi, bet ir taps nauja saviraiškos galimybe. Regėjimo negalią turintys žmonės galėtų tapti aromaterapijos, parfumerijos specialistais, kvapų degustatoriais.

Neformalaus ugdymo projektą „Kvapų pasaulis neregiams“ remia didžiausia Lietuvoje naftos žvalgybos ir gavybos bendrovė „LOTOS Geonafta“. Pagalba akliesiems ir silpnaregiams – vienas iš bendrovės socialinės atsakomybės prioritetų. Prieš Kalėdas regos negalią turintiems vaikams ir mokyklų bibliotekoms įmonė padovanojo Brailio raštu išleistą lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“, bendrovė taip pat finansuoja aklų vaikų dalyvavimą stovyklose.

Šaltinis: http://www.lrytas.lt/

Pažinti pasaulį neregiams padės kvapai

Svetainių kūrimas