Metų spaudos gaminys 2016!

Grįžti atgal
Šių metų gruodžio 15 d. Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimuose unikali knyga „Sparnuotosios raidės“ išrinkta „Spaudos gaminiu 2016”. Tai antrasis leidinys vaikams reginčiųjų ir Brailio raštu, kurį išleido IĮ „S.Jokužio leidykla-spaustuvė“ ir VšĮ „Verslas ar Menas“, įvertintas Lietuvos spaudos pramonėje.

„Visuomet siekiame išleisti išskirtines knygas, kurios turėtų išliekamąją vertę. Ne tik knygos turinys, bet ir pateikimas turi būti vertingas – kokybiškas bei įdomus mūsų ir ateities kartoms. Tai ypač aktualu vaikiškų knygų leidyboje, kuomet inovatyviais meniniais sprendimais skatiname vaikus skaityti ir domėtis lietuvišku žodžiu. Kuriame tokias knygas, kurias vaikai norėtų perduoti savo vaikams ir pasidalinti skaitymo malonumu “ – teigia leidyklos – spaustuvės direktorius Saulius Jokužys.

„Leidžiant šią knygą didžiausias dėmesys skirtas reljefinėms iliustracijoms, kurias gali pažinti visi vaikai: regintys ir neregiai. Regintieji vaikai užrištomis akimis per lytėjimą gali suprasti iliustracijas taip, kaip tai daro neregiai, ir tai puiki ugdomoji priemonė pažinti neregių pasaulį, suprasti, vertinti ir gerbti vieniems kitus. Tiek regintiems, tiek neregiams vaikams ši knyga lavina lytėjimo pojūtį, kuris prisideda  prie vaikų  intelekto vystymosi. Šių dvilypių knygų meninis sprendimas leidžia neregiams jaustis lygiaverčiais skaitytojais ir ugdo reginčiųjų vaikų socialines vertybes bei toleranciją.“ – knygos sudarytoja Eglė Jokužytė paaiškina, kuo ši knyga yra naudinga visiems vaikams.

„Sparnuotosios raidės“ metų pradžioje LR Kultūros ministerijos, Lietuvos dailininkų sąjungos ir Vilniaus dailės akademijos rengiamame „Knygos meno“ konkurse išrinkta „Gražiausia metų knyga“. Ji taip pat sulaukė ir tarptautinio įvertinimo - įtraukta į knygų vaikams ir jaunimui sąrašą „White Ravens“, kuriame išrinkta 200 gražiausių pasaulio knygų iš 60 šalių. Tai vienintelė sąraše lietuviška knyga. Be to, knyga įtraukta į tarptautinį katalogą „Identity and Diversity Picture Book Collections“ (IDPBC), kurį sudaro 24 iliustruotos knygos, padedančias vaikams išsamiai ir aktyviai tyrinėti bei aptarti tapatybę, įtrauktį ir įvairovę.

2011 metais „Spaudos gaminio“ apdovanojimą pelnė knyga „Eglė, žalčių karalienė“. Abu leidiniai reginčiųjų ir Brailio raštu išsiskiria inovatyvumu – reljefine spauda, kuri yra ilgaamžė, nesidėvi nuo lietimo ar transportavimo.
Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimus organizuoja Lietuvos spaustuvininkų asociacija. Nugalėtojams apdovanojimus įteikė Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Metų spaudos gaminys 2016! Metų spaudos gaminys 2016!

Svetainių kūrimas