Nauja knyga - Lietuvių liaudies dainos regintiems ir neregiams

Grįžti atgal
Minint žymiosios lietuvių dainininkės neregės Beatričės Grincevičiūtės (1911 – 1988) 105-ąjį gimtadienį išleistas lietuvių liaudies dainų rinkinys reginčiųjų ir Brailio raštu. Knygoje pateikta ir kompaktinė plokštelė, kurioje galima išgirsti B.Grinkcevičiūtės įdainuotas dainas.

B.Grincevičiūtė klausytoją žavėjo nuoširdžia jautria ir subtilia kūrinių interpretacija. „Kai aš dainuju, aš galvoju apie pačią muziką, jos išraišką, jausminį pasaulį, įsijaučiu į viso kūrinio harmoniją“, - pasakojo daininkė. Regėjimo negalią B.Grincevičiūtei nesutrukdė per visą koncertinės veiklos laikotarpį atlikti apie 1 000 įvairiausių kūrinių. Jos repertuare ir lietuvių liaudies dainos, kurioms skyrė didelį dėmesį.

Šis dainų rinkinys supažindins vaikus su B.Gincevičiūtės kūryba, o suaugusius - paskatins naujai įvertinti jos talentą.

Beatričės Grincevičiūtės memorialinių butas-muziejus organizuoja edukacines programas mokyklose, muziejuose ir bibliotekos, kurių metu pasakojama apie Beatričės muzikinį palikimą, klausomasi ir mokomasi jos dainų pasitelkus šį leidinį.

Projektas įgyvendintas kartu su Beatričės Grincevičiūtės memorialinių butu-muziejumi. 
Projektas iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.

        

Nauja knyga - Lietuvių liaudies dainos regintiems ir neregiams Nauja knyga - Lietuvių liaudies dainos regintiems ir neregiams Nauja knyga - Lietuvių liaudies dainos regintiems ir neregiams

Svetainių kūrimas