Aklieji ir silpnaregiai Gedimino prospektu galės vaikščioti naudodamiesi specialiu planu

Grįžti atgal
/2013-12-03/

2013 m. gruodžio 3 d. Vilniuje, Europos komisijos atstovybėje buvo pristatytas Vilniaus miesto Gedimino prospekto reljefinis planas neregiams.

„Tai - unikalus projektas, itin svarbus neregių ir silpnaregių integracijai į visuomenę. Ši neįgaliųjų grupė dažnai atsiduria socialinėje nuošalėje vien dėl to, jog negali laisvai judėti miesto gatvėmis. Reljefinis planas - viena iš priemonių, leidžiančių neregiui laisvai vaikščioti miesto gatvėmis ir be lydinčiojo asmens pasakojimų žinoti, kurioje vietoje jis yra. Tikimės, jog šis projektas taps pagrindu reljefiniam Vilniaus stoties ir senamiesčio planų atsiradimui,“ - teigia VšĮ Verslas ar menas direktorė Eglė Jokužytė.

Pasak E. Jokužytės, įvairios priemonės, tame tarpe ir reljefiniai žemėlapiai, yra ypatingai svarbios regėjimo negalią turintiems žmonėms, tačiau Lietuvoje nėra skiriamas reikiamas dėmesys joms atsirasti. Pristatymo metu buvo akcentuota, jog įvairių sričių specialistai, nevyriausybinės organizacijos turi reikiamus gebėjimus neįgaliesiems būtinų priemonių kūrimui ir vystymui, tačiau tam yra būtina tikslinė valstybės parama.

Renginio metu tiflopedagogės paaiškino kaip naudotis reljefiniu žemėlapiu. Po pristatymo neregiai, naudodamiesi planu, ėjo nuo Europos komisijos atstovybės iki Vilniaus Arkikatedros, kur dalinosi patirtais įspūdžiais.

Reljefinis Gedimino prospekto planas buvo kuriamas atsižvelgiant į VšĮ Ateities visuomenės institutas  ir  VšĮ Verslas ar menas atlikto tyrimo apie neregių ir silpnaregių įsitraukimą į visuomeninį gyvenimą rezultatus, atskleidusius specialių priemonių, užtikrinančių visavertį regėjimo negalią turinčių žmonių įsitraukimą į socialinį gyvenimą, poreikį.

Leidinys „Vilniaus miesto Gedimino prospekto reljefinis žemėlapis” parengtas vykdant projektą „Neregio laisvas judėjimas sostinės kultūros gyvenime”, dalinai finansuotą iš Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros rėmimo programos lėšų. Su leidiniu susipažinti galima Europos komisijos atstovybėje (Gedimino pr.16, Vilnius). Projektą įgyvendino VšĮ Ateities visuomenės institutas ir VšĮ Verslas ar menas.

Ieva Dičmonaitė
Šaltinis: http://sc.bns.lt/

Aklieji ir silpnaregiai Gedimino prospektu galės vaikščioti naudodamiesi specialiu planu

Svetainių kūrimas