NEREGIMAS PASAILIS- pamoka su Leonardo da Vinci

Grįžti atgal
Inovatyviai pateikta edukacinė ir kultūros pažinimo pamoka integruota į naujai sukurtą vaikų ugdymui skirtą mokymo platformą www.neregimaspasaulis.lt

Pamoka su Leonardo da Vinci
1 - 4 klasėms

Nuotolinė animuota pamoka skirta mokiniams, kurie nori pažinti akimis nematomą pasaulį ir sužinoti apie vieną iš garsiausių pasaulyje menininkų Leonardo da Vinci, apie knygą, kuri skirta visiems – ir regintiems, ir neregiams, apie neregių žmonių gyvenimą ir jų kūrybinius gabumus. Mokiniai sužinos apie pojūčius, įgis specialiųjų žinių apie neregių raštą, bendrą supratimą apie neregių žmonių kultūrinę aplinką, ugdys gebėjimą įsijausti į kito žmogaus būseną, pažinti save ir kitus ir padėti vienas kitam.
Pamoką veda leidėja Eglė Jokužytė, svečias – muzikantas, knygų įgarsintojas Karolis Kaminskas (neregys).

APIE PROJEKTĄ

www.neregimaspasaulis.lt

NEREGIMAS PASAULIS – tai nuotolinės edukacinės pamokos ir kūrybiniai užsiėmimai, skirti mokiniams, kurie nori pažinti akimis nematomą pasaulį ir sužinoti apie neregių žmonių gyvenimą.

Pamokas su Leonardo da Vinci (1-4 klasėms)
Pamoka su legenda "Jūratė ir Kastytis" (1-4 klasėms)
Pamoka su knyga UŽSIMERK (5-7 klasėms)


Vaikų laukia įdomios ir įtraukiančios pamokos su ypatingomis knygomis, kurios skaitomos skirtingais pojūčiais: rega, lytėjimu, klausa ir net uosle. Susipažinsite su knygų kūrėjais ir sužinosite, kaip gimsta knygos, pritaikytos ir neregiams, kaip kuriamos iliustracijos, kurias galima matyti akimis ir pirštais. Pažinsite neregių raštą ir išmoksite Brailio raštu parašyti žodžius. Pamokose išgirsite neregių jaunuolių gyvenimo istorijas, sužinosite apie šių žmonių kasdienybės ypatumus ir kūrybinius gabumus. Pamoka padės mokiniams pažinti save ir kitus, laisviau bendrauti su turinčiais negalią, ugdys gebėjimą įsijausti į kito būseną, skatins jūsų draugiškumą bei norą padėti vieni kitiems. Pagal mokinių amžių, knygų turinį ir pobūdį priderintos kūrybiškos užduotys ir patyriminiai žaidimai. Tai lavins skirtingus pojūčius ir kūrybiškumą, padės per savo jausmus suprasti, ką jaučia akimis nematantis žmogus. Kviesime atsakyti į anketos klausimus, kurių atsakymai padės dalyviams įvertinti įgytas žinias ir patirtį bei sužinoti, kokį teigiamą poveikį vaikams padarė ši edukacinė pamoka. Atliktos kūrybinės užduotys ir anketų atsakymai bus pagalbinė priemonė refleksijai atlikti.

Vaikų kultūriniam ugdymui skirtos NEREGIMAS PASAULIS pamokos ir mokymo platforma www.neregimaspasaulis.lt sukurta projekto „Taško istorija“ pamokos skaitmeninėje erdvėje“ metu. Projektas iš dalies finansuotas LR Kultūros tarybos.

Esant situacijai, kai apribojamas fizinis kontaktas ir mokyklų lankymas, pamokos siūlomos kaip alternatyva mūsų teikiamai Kultūros paso paslaugai „Pažinkime neregimą pasaulį“, kurią išklausė daugiau nei 5000 Lietuvos vaikų.
 

NEREGIMAS PASAILIS- pamoka su Leonardo da Vinci NEREGIMAS PASAILIS- pamoka su Leonardo da Vinci

Svetainių kūrimas