Liečiama paroda Klaipėdos jūrininkų ligoninėje

Grįžti atgal
/2015-11-11/ „Verslas ar Menas” pristatė liečiamą parodą Klaipėdos jūrininkų ligonėje. Iki šių metų pabaigos ligoniai, jų artimieji ir medikai turės galimybę pamatyti, paliesti ir pajausti neregių, silpnaregiu, globos vaikų ir jų draugų kurtus darbus.

“Džiaugiuosi, kad tokia paroda atkeliavo į mūsų įstaigą, kad galime prisiliesti prie prasmingų darbų ir tuo pačiu padėti projekto iniciatorėms ugdyti žmonių socialines vertybes”, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Parodos vieta pasirinkta neatsitiktinai, ji skiriama trims neregiams klaipėdiečiams vaikams, kurių darbai taip pat yra
eksponuojami parodoje, – Saulei Aušrinei, Reinoldui, Gustui ir jų tėvams. Šiuo metu vaikai kovoja su onkologine liga. Tačiau nuo jų ir tėvelių sklinda ypatinga šiluma, uždegantis džiaugsmas ir meilė.

„Šia paroda norime pasakyti, kad visi mes turime savų išbandymų, bet dalintis meile ir šypsotis nieko nekainuoja. Galbūt medikai, ligoniai ar juos lankantys žmonės čia stabtels, nutols nuo savo minčių ir į pasaulį pradės žiūrėti kitaip.“– teigia parodos idėjos autorė Eglė Jakužytė.

Ekspoziciją sudaro socialinių projektų „Aš regiu širdimi“ ir „Matau pasaulį kitaip“, kurių metu jaunieji autoriai kūrė atvirukus neregiui draugui ir lipdė keramikos darbus kartu su Nomeda Marčėnaite. Pastarieji darbai yra eksponuojami specialiose dėžėse, todėl lankytojai juos apžiūri ne tik akimis, bet ir rankomis. Šio projekto „Matau pasaulį KITAIP“ darbai eksponuojami paskutinį kartą ir ne už ilgo pasieks savo jaunuosius autorius.

Fotografas Egidijus Jankauskas

Liečiama paroda Klaipėdos jūrininkų ligoninėje	Liečiama paroda Klaipėdos jūrininkų ligoninėje	Liečiama paroda Klaipėdos jūrininkų ligoninėje

Svetainių kūrimas