Pasakai – A.Bocelli dėmesys

Grįžti atgal
/2015-02-11/
Radvilė Zinkevičiūtė, "Klaipėda"

Dienos šviesą neseniai išvydusi knyga "Eglė, žalčių karalienė" – raktas į neregių pasaulį. Išskirtinį leidinį gali skaityti ir neregiai, ir regintys mažieji. Vaikams skirtą pasaką įvertino ir pasaulinio garso žvaigždė – Andrea Bocelli.
Mintis mažiesiems dovanoti skaitymo malonumą kilo klaipėdietei Eglei Jokužytei. Šiuo metu knyga jau pasiekė knygynų bei bibliotekų lentynas. Lietuvos vaikams išdalyta maždaug 100 leidinių.

"Eglė, žalčių karalienė" siekia ir geriausios šių metų Klaipėdos knygos vardo. Leidinio pristatymo metu pradinių klasių mokiniai buvo supažindinti su neregių pasauliu, Brailio raštu.

"Dabar vaikai jau nebijo bendrauti su neregiu kaip anksčiau. Šie žmonės atrodo vis artimesni", – pastebėjo E.Jokužytė.

Pašnekovė pasakojo, jog nemari pasaka knygoje atgimė iš naujo. Ji tapo prieinama ir matančiajam, ir neregiui.
"Šią knygą galima perskaityti trimis būdais: matant, klausantis ir liečiant", – dėstė klaipėdietė.
Viena garsiausių lietuvių liaudies pasakų skaitytojams prabyla įprastu būdu – raidėmis ir paveikslėliais, o neregiams ją pasakoja tekstas ir paveikslėliai, atspausti Brailio raštu. Be to, pasaka įrašyta į kompaktinį diską, kurį įgarsino Inga Valinskienė.

Išskirtinė knyga neseniai sulaukė ir pasaulinio garso žvaigždžių dėmesio. Koncertą Lietuvoje surengęs garsus dainininkas A.Bocelli leidinį papuošė autografu.

Viena jo pasirašytų knygų buvo parduota aukcione. Surinktus pinigus planuojama panaudoti naujos knygos, pritaikytos matantiesiems ir neregiams, leidybai.

"Šiuo metu naujoji knyga yra kuriama", – užtikrino E.Jokužytė.
Pašnekovė pastebėjo, jog regėjimo negalią turintiems vaikams knygų šiuo metu labai trūksta, o mažiesiems skaitymas – itin svarbus. Dėl šios priežasties moteris ir ėmėsi misijos inicijuoti knygų leidybą silpnaregiams ir akliesiems.

"Tai yra tik pirmas žingsnis į tai, ką norime padaryti. Siekiame, kad neregiai galėtų patirti skaitymo malonumą, o matantys žmonės atrastų jų pasaulį ir įsileistų į savąjį", – pasakojo klaipėdietė.
Šiuo metu "Vagos" knygyne jau galima įsigyti ne tik minėtą knygą, bet ir kalendorių bei atvirukų, skirtų neregintiems žmonėms.

"Eglę, žalčių karalienę" taip pat galima rasti Klaipėdos viešosios bibliotekos Meno skyriuje bei Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje.
 
Nuotrauka - by Souran5 / CC

Pasakai – A.Bocelli dėmesys

Svetainių kūrimas