Žmonės su regos negalia taip pat kviečiami į Vilniaus Knygų Mugę 2015

Grįžti atgal
/2015-02-19/

Šiemet Vilniaus knygų mugėje tarp įvairiausių knygų bus galima pavartyti bei įsigyti leidinių, pritaikytų regintiems ir neregiams.

„Neregiui taip pat įdomu dalyvauti knygų mugėje, tačiau tarp tūkstančių  leidinių  iki šiol nebuvo galimybės įsigyti knygos Brailio raštu. Siekiant suteikti  tokią galimybę bei į knygų mugę pritraukti  žmones su regos negalia, pristatysime leidinius, skirtus regintiems  ir neregiams“, - teigia leidinių reginčiųjų ir Brailio rastu leidyba užsiimanti viešosios įstaigos „Verslas ar Menas“ direktorė Eglė Jokužytė.

Lankytojams bus pristatyta knyga „Eglė, žalčių karalienė“, už kurią vasario 12 d. leidėjams buvo skirtas  garbės diplomas konkurse  „Klaipėdos knyga 2015“. „Ši knyga – pirmoji Lietuvoje išleista daugiatiražė spausdinta knyga, pritaikyta regintiesiems bei neregiams. Šį pavasarį pristatysime ir antrąjį leidybinį projektą Brailio raštu – Leonardo Da Vinči pasakų knygą, neabejotinai leisiančią pajusti skaitymo malonumą tiek vaikams, tiek suaugusiems“, - planais dalinasi  knygų leidėja E. Jokužytė.

Taip pat  stende lankytojai galės įsigyti menininkės Nomedos Marčėnaitės  iliustruotų atvirukų ir kalendorių reginčiųjų ir Brailio raštu, sukurtų socialinio projekto metu “Aš regiu širdimi” metu bei iliustruotų vaikų piešiniais.
„Įdomiausia yra tai, kad tokie leidiniai skirti ir regintiems, ir neregiams. Matančiam vaikui tokia knygelė  yra dar patrauklesnė, nes skaitant naudojami skirtingi pojūčiai: rega, lytėjimas ir klausa. Tad matantys vaikai, skaitydami ir savo pirštukais liesdami taškelius bei iškilusias iliustracijas, susimąsto apie tai, kad pasaulyje yra akimis nematančių vaikų kurie knygas skaito pirštais“ – teigia E. Jokužytė.

„Tokie leidiniai ne tik mažina socialinę atskirtį tarp reginčiųjų ir neregių, bet  ir suteikia galimybę neregiams vaikams skaityti tokias pačias knygas, kokias skaito ir regintieji“, – džiaugiasi neregio berniuko mama Asta Kelpšienė.
Prisidėdama prie šios iniciatyvos, neregė Indrė Gaskaitė penktadienį bei šeštadienį stende  pristatys ir savo audio pasakų knygą „Kas namelio širdyje“. „Ši knyga - paskos apie tai, kad gyvenimo  džiaugsmą reikia išmokti atrasti  mažuose dalykuose“, - šypsosi jaunoji pasakų autorė Indrė.

Leidiniai reginčiųjų ir Brailio raštu bus pristatomi S.Jokužio leidyklos - spaustuvės stende ( 5 salėje B508 stende) vasario 19 - 22 dienomis.

Žmonės su regos negalia taip pat kviečiami į Vilniaus Knygų Mugę 2015

Svetainių kūrimas