Naujoji knyga džiugins vaikus Šv. Kalėdų proga

Grįžti atgal
Netrukus reginčius ir regos negalią turinčius vaikus pasieks dar viena unikali knyga „Baltijos valdovė", kurioje atpasakojama Jūratės ir Kastyčio meilės istorija.

„Tokios knygos kaip ši tiesiog vienija vaikus. Tai – kažkas tokio, kas įdomu ir reginčiajam, ir neregiui. Regintieji vaikai, vartydami tokią knygelę, pradeda domėti, ką reiškia tie taškeliai, kas yra Brailio raštas, kam jis skirtas, kas jį naudoja ir pan. Tai galimybė regintiems vaikams susipažinti su vaikais, kurie nemato. Todėl šios knygos yra išties reikalingos.“ – teigia Asta Kelpšienė, auginanti dešimtmetį neregį sūnų Reinoldą.

Ši knyga išsiskiria iš ankstesniųjų leidinių iškiliosiosmis baltų miltologijos simbolių iliustracijomis, kurios suprantamos tik lytint. Regintieji vaikai, užmerkę akis,  gali pabandyti iškiliosiomis iliustracijomis pasakojamą istoriją perskaityti taip, kaip tai daro neregiai - „žiūrėdami pirštais".

Tai antroji knyga Lietuvoje, kurios iliustracijos testuotos neregių. Knygos ekspertavimui pakviesti talentingi neregiai: Justas Pažarauskas – šių metų parolimpinių žaidynių golbolo čempionas, Hermis Kasperavičius – paauglys vaikinas, kuris programavimo srityje lenkia ne tik savo bendraamžius, bet ir vyresniuosius, Reinoldas Kelpša – dešimtmetis berniukas, kuris tokio tipo knygą testuoja jau antrąkart, ir kiti. Ekspertai pateikė pastabas ir rekomendacijas iliustracijų tobulinimui.

Knyga „Baltijos valdovė“ – pirmosios, L. A. Jucevičiaus užrašytos, legendos apie Jūratę ir Kastytį perpasakojimas. Leidinys, skirtas ne tik regintiems, bet ir regos negalią turintiems vaikams. Sakmės tekstas pateiktas reginčiųjų ir Brailio raštu, o įprastos iliustracijos papildytos iškiliosiomis, kad būtų suprantamos lytint. Regintiems vaikams ši knyga – puiki edukacinė priemonė, ugdanti socialines vertybes bei požiūrį į neįgaliuosius, o  neregiams ir silpnaregiams vaikams tai galimybė skaityti tas pačias knygas kaip ir regintieji.

Prie projekto prisideda Marijonas Mikutavičius ir Aistė Smilgevičiūtė, sutikę įgarsinti sakmę. 

Šią knygą galite įsigyti jau dabar!

Norėdami dovanoti skaitymo džiaugsmą regos negalią turinčiam vaikui, prašome kreiptis: +370 671 01 021, info@vam.lt

Knygą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Naujoji knyga džiugins vaikus Šv. Kalėdų proga

Svetainių kūrimas