Akcijos KNYGŲ KALĖDOS metu vaikai užrištomis akimis skaitė knygas

Grįžti atgal
/2014-11-17/

Akcijos „Knygų Kalėdos“ metu vaikai užrištomis akimis skaitė knygas
 
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Knygų Kalėdos“ metu šiemet šalies bibliotekoms ne tik dovanojamos lietuvių autorių knygos, bet ir atkreipiamas dėmesys į leidinius, skirtus žmonėms su regos negalia.
 
Didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniaus ir Kauno „VAGA“ knygynuose bei Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje vyko skaitymo skatinimo iniciatyva „Skaitau akimis ir pirštais“. Netradiciniame užsiėmime dalyvavo per 60 pradinių klasių mokinių, kurie žaidimo forma susipažino su lietuvių liaudies pasaka „Eglė, žalčių karalienė“, atspausdinta Brailio ir reginčiųjų raštu bei iliustruota iškiliaisias piešiniais.
 
Socialinio projekto vaikams „Skaitau akimis ir pirštais“ tikslas – per kitokias, skirtingais pojūčiais skaitomas, knygas supažindinti vaikus su lietuviškąja kultūra bei neregių žmonių gyvenimu. „Tokios knygos, kurios skirtos ir regintiems, ir neregiams paliečia reginčiųjų vaikų širdeles ir leidžia jiems pamąstyti apie kitokius gyvenimus, o neregiui vaikui tai galimybė turėti tokią pačią knygą, kokią skaito regintieji“ – teigia knygos leidėja ir skaitymo skatinimo projekto iniciatorė Eglė Jokužytė.
 
Pirmoje pamokėlės dalyje mokiniai pažvelgė į pasaką per skirtingus pojūčius: klausą, uoslę, lytėjimą, skonį, kvapą. Vėliau jiems buvo užrištos akys, kad vaikai pabandytų įsivaizduoti neregio žmogaus pasaulį. Vaikai, pirštų galiukais vieną po kito braukdami knygos reljefinius paveikslėlius, per lytėjimą  bandė suvokti iliustracijas, kaip jas suvokia žmonės, kurie nemato akimis. Taip mažieji mokėsi skaitymo per skirtingus pojūčius ir įgavo praktinį suvokimą, kad ne visi žmonės pasaulį mato vienodai.
 
Įdomiausia dalis vaikams buvo pažintis su nerege skaitove. „Vaikai, ar žinote, kaip aš matau spalvas? Geltona – tai saulė, nes saulė šildo, žalia – tai žolė, nes ji kvepia, ruda – tai šokoladas, man ši spalva gražiausia“, – taip antroje pamokėlės dalyje su savo pasauliu vaikus supažindino pedagogė Vaida Butautaitė. Ji pasakojo apie gyvenimą nematant – ne apie sunkumus būnant kitokiai, o apie mokėjimą džiaugtis gyvenimu bei gebėjimą priimti jį tokį, koks yra. Taip pat skaitovė supažindino vaikus su Brailio mašinėle, pademonstravo, kaip neregiai naudojasi telefonu. Įkvepianti Vaidos istorija nepaliko abejingų – vaikai ne tik mąsliai klausė, ką pasakojo mokytoja, bet ir entuziastingai uždavinėjo klausimus.
 
„Iki šios pamokėlės 98 % joje dalyvavusių vaikų savo gyvenime nebuvo sutikę neregio žmogaus. Tai jiems didelė patirtis, kuri žadina norą padėti kitiems“ – kalbėjo VšĮ „Verslas ar Menas“ direktorė E.Jokužytė.
 
„Tokios socialinės iniciatyvos leidžia vaikams pažinti neregius žmones, kurie knygas skaito ne akimis, o pirštais. Galime pasidžiaugti, kad jau šiandieną „Vaga“ knygynuose galima rasti šią unikalią ir vienintelę Lietuvoje knygą „Eglė, žalčių karalienė“, išleistą reginčiųjų ir Brailio raštu. Dabar turime net specialią lentyną tokiems leidiniams, kuri skirta ir regintiems, ir neregiams žmonėms”, – įspūdžiais po renginio dalinosi knygynų tinklo VAGA vykdomoji direktorė Asta Mikelionytė-Čechovskienė.
 
Prisidedant prie akcijos „Knygų Kalėdos“, Klaipėdos apskrities viešajai I.Simonaitytės bibliotekai buvo padovanota pirmoji šiai akcijai skirta knyga, išleista reginčiųjų ir Brailio raštu. „Manau, kad tokią knygą savo rankose turi pavartyti kiekvienas vaikas, nes ji leidžia giliau pažvelgti į gyvenimą ir suprasti, kad pasaulio grožį galime pažinti ne tik akimis“ – dovanodma knygą kalbėjo jos leidėja E.Jokužytė.

Akcijos KNYGŲ KALĖDOS metu vaikai užrištomis akimis skaitė knygas Akcijos KNYGŲ KALĖDOS metu vaikai užrištomis akimis skaitė knygas Akcijos KNYGŲ KALĖDOS metu vaikai užrištomis akimis skaitė knygas Akcijos KNYGŲ KALĖDOS metu vaikai užrištomis akimis skaitė knygas Akcijos KNYGŲ KALĖDOS metu vaikai užrištomis akimis skaitė knygas Akcijos KNYGŲ KALĖDOS metu vaikai užrištomis akimis skaitė knygas

Svetainių kūrimas