Projektas „Matau pasaulį kitaip“ 2015

Grįžti atgal
Startavo projektas „Matau pasaulį kitaip“ 2015. Tai - tęstinė iniciatyva, į meninę veiklą įtraukianti regėjimo negalią turinčius bei globos namuose augančius vaikus. Kūrybinėse dirbtuvėse, padedami įkvepiančios asmenybės ir profesionalios keramikės Nomedos Marčėnaitės, projekto dalyviai ne tik mokosi tapti kultūros kūrėjais, bet ir aktyviai įsitraukia į kultūros vartojimo procesą, dalyvaudami projekto parodose. Šis projektas - unikali galimybė motyvacijos stokojantiems vaikams atsiskleisti keramikos meno srityje, įgyti pasitikėjimo savo kūrybiniais gebėjimais bei pasijausti „profesionaliais“ menininkais. Čia pademonstruoti savo meninius gabumus kurdami iš molio gali ir neregiai vaikai, nors reginčiųjų pasaulyje įprasta manyti, jog tokio tipo kūrybai būtinas regėjimas.

Kitas projekto aktualumo aspektas - visuomeninis. Dalyvavimas „Matau pasaulį kitaip“ dirbtuvėse sudaro galimybę vaikams pristatyti save ir savo kūrybiškumą plačiajai visuomenei. Tokios galimybės šie vaikai dažnai neturi. Parodų „Matau pasaulį kitaip“ lankytojai, nematydami eksponatų, tik juos liesdami, turi pasitelkti fantaziją, norėdami suvokti, ką jaunieji kūrėjai norėjo jiems pasakyti. Kiekvienas parodos lankytojas - tiek vaikas, tiek suaugęs - turi galimybę susimąstyti, kad daugumos „kitokiais“ laikomi vaikai yra tokie pat kūrybiški, o pasaulį suvokti galima ir ne tik mums įprastu būdu. Vaikai su regėjimo negalia, dalyvaudami tokiose parodose, gali ne tik susipažinti su kitų vaikų kūryba per lytėjimą, bet ir pristatyti savuosius darbus.

Projekto etapai: 2015 m. gegužės 12 d. Kaune, keramikos dirbtuvėse „Murdeko“, bei gegužės 14 d. Šiauliuose, dekoravimo studijoje "Menoja".

2015 metų birželio mėnesį B. Grincevičiūtės memorialiniame bute - muziejuje, o rugsėjį - Kaune bei Šiauliuose bus atidarytos „Matau pasaulį kitaip“ parodos, kurių išskirtinis akcentas yra tas, kad darbai eksponuojami specialiose neperšviečiamose dėžėse su angomis rankoms, tad lankytojai taip pat turi pasikliauti jiems neįprasta ir ne tiek išlavinta jusle - lytėjimu, negalėdami naudoti pagrindinio pasaulio suvokimo pojūčio - regos.

Projekto dalyviai: Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių centras, vaikų gerovės centras „Pastogė“, Šiaulių Petro Avižonio regos centras, Šiaulių vaikų globos namai "Šaltinis".

Projektas dalinai finansuojamas Lietuvos Kultūros Tarybos


Projekto rėmėjai:
    projekto rėmėjas Kaune.   

Projekto partneriai
: UAB Midenė, keramikos dirbtuvės „Murdeko“, dekoravimo studija "Menoja".

FOTOGALERIJA
VIDEO

 
Apie projektą žiniasklaidoje:
Menininkė Nomeda Marčėnaitė: visi turime savo nematomą draugą karlsoną
Vaikai fantazavo su Nomeda Marčėnaite 
 

Projektas „Matau pasaulį kitaip“ 2015 Projektas „Matau pasaulį kitaip“ 2015 Projektas „Matau pasaulį kitaip“ 2015 Projektas „Matau pasaulį kitaip“ 2015 Projektas „Matau pasaulį kitaip“ 2015

Svetainių kūrimas