NERINGA IR NAGLIS / INTERAKTYVI knyga

Grįžti atgal
INTERAKTYVI KNYGA VAIKAMS (4 – 10 m.)
“Neringa ir Naglis” (senelio pasaka), autorius Viktoras Miliūnas.
Knygos dailininkas neregys jaunuolis Reinoldas Kelpša.

Knyga skirta visiems vaikams, pritaikyta ir neregiams. Su regimomis ir liečiamomis iliustracijomis, tekstas papildytas ir Brailio raštu.

Drauge su šeima galėsite ne tik paskaityti parašytą istoriją apie Neringos ir Naglio meilę, bet ir pamatyti, paliesti bei pajausti knygos iliustracijas taip, kaip jas jaučia nuo gimimo akimis nematantis knygos dailininkas.
Įsigydami šią knygą prisidedate prie dovanojamų knygų neregiams.

Knyga „Neringa ir Naglis“ kviečia pasinerti į nepaprastą pojūčių kelionę ir nukeliauti į nuostabų Lietuvos kampelį – Kuršių neriją, kurią supa auksinės kopos, ošia pušynai, o krantus skalauja Baltijos jūros ir marių bangos. Šiame apsakyme pagrindinis herojus Evaldukas iš senelio išgirsta savitą legendos versiją apie Neringos ir Naglio meilę, kurioje  atsispindi šio krašto gamtos didybė, žvejų gyvenimas, jų papročiai, buitis, tarpusavio santykiai. Knygelė „Neringa  ir Naglis“ ypatinga tuo, kad ji pritaikyta ir neregiams: atspausdinta ir įprastu regintiesiems, ir Brailio raštu, taip pat  papildyta reljefinėmis iliustracijomis. Drauge su šeima galėsite ne tik paskaityti Viktoro Miliūno parašytą istoriją  apie Neringos kraštą, bet ir pamatyti, paliesti bei pajausti knygos iliustracijas taip, kaip jas jaučia nuo gimimo akimis  nematantis knygos dailininkas Reinoldas Kelpša.  

Viktoras Miliūnas  (1916–1986)  – lietuvių dramaturgas, prozininkas, vertėjas, įnešęs svarbų indėlį į vaikų  literatūrą. Kuršių nerija, jos gyventojai ir Neringos gamta buvo pagrindinės rašytojo temos, kurias jis  plėtojo gyvendamas Nidoje (1961–1986). Čia jis sėmėsi  įkvėpimo ir apsakymui „Neringa ir Naglis“ (senelio  pasaka), kuris nugulė į knygų „Evalduko vasara“ (1974) ir „Evalduko metai“ (1986) puslapius. Knygelėje „Nerin ga ir Naglis” (2020) atgimęs Viktoro Miliūno apsakymas atvers skaitytojams galimybę naujai ir ypatingai  pajausti šio kūrinio grožį.  

Knygos dailininkas Reinoldas Kelpša (2005) – penkiolikmetis neregys, dalyvo „Neringa ir Naglis“ knygos  iliustracijų kūrimo konkurse. Projekto iniciatorę E. Jokužytę sužavėjo šio vaikino meniniai gabumai, vizualumo  ir vaizdų kalbos estetinis žaidimas ir jis buvo pakviestas sukurti ne tik knygos viršelį, bet ir visas kūrinio  iliustracijas. Taktiliniu stiliumi perteikti personažų charakteriai, simbolių ir detalių visuma, naudojant antrines  žaliavas iracionaliai parinkta spalvų abstrakcija padės skaitytojui pasinerti į kitokį pasaulio suvokimą. Jaunojo  menininko aplikacijos technika sukurtos iliustracijos leis skirtingais pojūčiais išgyventi knygos „Neringa  ir Naglis“ istoriją bei jomis žavėtis ir matančius akimis, ir tuos, kurie meno kūrinius gali „matyti“ liesdami  pirštais. 

Sudarytoja ir taktilinių iliustracijų redaktorė Eglė Jokužytė
Dizainerė Asta Puikienė
Redaktorė Sonata Dirsytė
Brailio rašto korektorė Giedrė Petkuvienė
Kolekcinis leidimas. Tiražas 300 egz., 1-asis leid., 2020. 

© Viktoras Miliūnas, autorinis kūrinys, 1974
© Reinoldas Kelpša, dailininkas, 2020
© Eglė Jokužytė, projekto autorė, 2020
© Leidykla „Verslas ar menas“, 2020 www.vam.lt
© Taško istorija / Knygos pritaikytos ir neregiams / www.taskoistorija.lt 
ISBN 978-609-8225-05-1

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė.
Projekto vykdytojas Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka, įgyvendino VšĮ „Verslas ar menas“.
NERINGA IR NAGLIS  / INTERAKTYVI knyga NERINGA IR NAGLIS  / INTERAKTYVI knyga NERINGA IR NAGLIS  / INTERAKTYVI knyga NERINGA IR NAGLIS  / INTERAKTYVI knyga NERINGA IR NAGLIS  / INTERAKTYVI knyga NERINGA IR NAGLIS  / INTERAKTYVI knyga NERINGA IR NAGLIS  / INTERAKTYVI knyga
Svetainių kūrimas