Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" reginčiųjų ir Brailio raštu

Grįžti atgal
 

Gražiausia Lietuvos 2015 metų knyga, pelniusi tarptautinį įvertinimą 

„Sparnuotosios raidės“ – tai unikalus pasakų rinkinys, perskaitomas keliais pojūčiais: rega, lytėjimu ir klausa. Tekstas pateiktas ne tik įprastu, bet ir akliesiems skirtu Brailio raštu, o nuostabios Vilmo Narečionio regimosios iliustracijos papildytos iškiliosiomis, kad būtų suprantamos lytint. Tai pirmoji knyga Lietuvoje regintiems ir neregiams vaikams, kurios iliustracijos prieš leidžiant knygą pirmiausia patikrintos neregių.

Knygą įgarsino laidų ir renginių vedėjas Andrius Rožickas, sporto žinių vedėja ir žurnalistė Vlada Musvydaitė bei du neregiai Silvija Petkevičiūtė ir Karolis Kaminskas. 

Įvertinimai:
LR Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija, knygą „Sparnuotosios raidės“ išrinko gražiausia 2015 m. Lietuvos knyga.

Knyga įtraukta į tarptautinį katalogą "The White Ravens, 2016", kurį sudaro Tarptautinė jaunimo biblioteka (Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library) atsižvelgusį į knygų vaikams ir jaunimui išskirtinumą, inovatyvius meninius ir literatūrinius sprendimus. Katalogą sudaro 200 knygų 42 kalbomis iš 60 šalių. 

Knygą įtraukta į tarptautinį katalogą "Identity and Diversity Picture Book Collections" (IDPBC), kurį sudaro 24 iliustruotos knygos, padedančios vaikams išsamiai ir aktyviai tyrinėti bei aptarti tapatybę, įtrauktį ir įvairovę. Knygos pristatomos mokytojams ir mokiniams Europoje ir visam epasaulyje.Kuo tai svarbu Jūsų vaikui:
Regintieji vaikai, liesdami paveikslėlius užmerktomis akimis, gali atpažinti pasakų herojus. Šis žaidimas lavina įvairius pojūčius, ugdo socialines vertybes bei keičia požiūrį į neįgaliuosius. Regos negalią turintiems vaikams – tai galimybė skaityti tas pačias knygas kaip ir regintieji.

VIDEO

Jūs taip pat galite padovanoti šią knygą regos negalią turinčiam vaikui. Daugiau informacijos: info@vam.lt, +370 671 01 021.

Įsigydami šią knygą, prisidėsite prie socialinės atskirties Lietuvoje mažinimo ir naujų knygų reginčiųjų ir Brailio raštu leidybos.


 
Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" reginčiųjų ir Brailio raštu Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" reginčiųjų ir Brailio raštu Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" reginčiųjų ir Brailio raštu
Svetainių kūrimas