Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" / Interaktyvi knyga

Grįžti atgal
 

Gražiausia Lietuvos 2015 metų knyga, pelniusi tarptautinį įvertinimą 

„Sparnuotosios raidės“ – tai unikalus pasakų rinkinys, perskaitomas keliais pojūčiais: rega, lytėjimu ir klausa. Tekstas pateiktas ne tik įprastu, bet ir akliesiems skirtu Brailio raštu, o nuostabios Vilmo Narečionio regimosios iliustracijos papildytos iškiliosiomis, kad būtų suprantamos lytint. 

Knyga yra išleista su priedu – kompaktiniu disku. Jame – „Sparnuotosios raidės“  garso knyga. Ją įgarsino laidų ir renginių vedėjai Andrius Rožickas ir Vlada Musvydaitė bei du neregiai kūrėjai – Silvija Petkevičiūtė ir Karolis Kaminskas.

Knygoje taip pat yra ir Brailio abėcėlė, kuri padės vaikams pažinti neregių raštą.

Su šia knyga  sukurta žaisminga animuota nuotolinė edukacinė NEREGIMAS PASAULIS - pamoka su Leonardo da Vinci. Šią pamoką galima užsakyti mokymo platformoje www.neregimaspasaulis.


E. Jokužytė taip pat vyksta ir į Lietuvos mokyklas ir kartu su neregiais veda gyvus edukacinius užsiėmimus „Pažinkime neregimą pasaulį“ (įtraukta į Kultūros paso programą). 

Apie knygą
„Sparnuotos raidės“ – tai keturios iš italų kalbos išverstos daugiau nei prieš 500 metų žymiojo Italijos renesanso kūrėjo Leonardo da Vinci parašytos pasakos, kurių pagrindiniai personažai yra paukščiai. Šios jautrios, didaktinės istorijos moko užuojautos, meilės, švelnumo bei kantrybės.

Ne daug kam žinoma, kad garsusis tapytojas, architektas, poetas, skulptorius, muzikantas, išradėjas ir filosofas Leonardo da Vici buvo dar ir pasakų bei pasakėčių kūrėjas. Prieš penkis šimtmečius parašytos istorijos iki šiol yra aktualios, nes jose perteikiamos tokios vertybės kaip šeima, meilė, kurios nesensta net ir keičiantis laikams.
Šis pasakų rinkinys išsiskiria tuo, kad Leonardo da Vinci pasakas galima perskaityti keliais pojūčiais: rega, lytėjimu ir klausa. Tai leido įgyvendinti iškilios spaudos technologijos sprendimai.

Kuo tai svarbu Jūsų vaikui:
Regintieji vaikai, liesdami paveikslėlius užmerktomis akimis, gali atpažinti pasakų herojus. Šis žaidimas lavina įvairius pojūčius, ugdo socialines vertybes bei keičia požiūrį į neįgaliuosius. Regos negalią turintiems vaikams – tai galimybė skaityti tas pačias knygas kaip ir regintieji.

Knygą „Sparnuotosios raidės“ išleido Eglė Jokužytė. Jos sukurtas prekės ženklas „Taško istorija“ siekia knygomis suartinti skirtingus vaikus ir padėti pažinti akims nematomą pasaulį. E. Jokužytė leidžia knygas, skirtas regintiesiems ir pritaikytas regos negalią turintiems vaikams, įgyvendina socialinius projektus ir prisideda prie vaikų ugdymo.Įvertinimai:
LR Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija, knygą „Sparnuotosios raidės“ išrinko gražiausia 2015 m. Lietuvos knyga.

Knyga įtraukta į tarptautinį katalogą "The White Ravens, 2016", kurį sudaro Tarptautinė jaunimo biblioteka (Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library) atsižvelgusį į knygų vaikams ir jaunimui išskirtinumą, inovatyvius meninius ir literatūrinius sprendimus. Katalogą sudaro 200 knygų 42 kalbomis iš 60 šalių. 

Knygą įtraukta į tarptautinį katalogą "Identity and Diversity Picture Book Collections" (IDPBC), kurį sudaro 24 iliustruotos knygos, padedančios vaikams išsamiai ir aktyviai tyrinėti bei aptarti tapatybę, įtrauktį ir įvairovę. Knygos pristatomos mokytojams ir mokiniams Europoje ir visam epasaulyje.
VIDEO

Jūs taip pat galite padovanoti šią knygą regos negalią turinčiam vaikui. Daugiau informacijos: https://taskoistorija.lt/produktas/100-knygu-vaikams-su-regos-negalia/

Įsigydami šią knygą, prisidėsite prie socialinės atskirties Lietuvoje mažinimo ir naujų knygų reginčiųjų ir Brailio raštu leidybos.


 
Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" / Interaktyvi knyga Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" / Interaktyvi knyga Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" / Interaktyvi knyga Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" / Interaktyvi knyga Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" / Interaktyvi knyga Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" / Interaktyvi knyga Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" / Interaktyvi knyga Leonardo Da Vinči pasakų knyga "Sparnuotosios raidės" / Interaktyvi knyga
Svetainių kūrimas