Kodėl baltoji lazdelė balta?

Grįžti atgal
Kasmet spalio 15 d. minima Tarptautinė baltosios lazdelės diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į regėjimo negalią turinčių žmonių problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis ir pagerbti šių žmonių pasiekimus. Baltoji lazdelė yra viena svarbiausių regos negalią turinčių žmonių priemonių, kuri suteikia savarankiškumo ir judėjimo laisvės. Tai – regos negalią turinčių žmonių simbolis.

Baltos spalvos lazdelė yra lengviau pastebima, ji padeda regintiesiems atpažinti regos negalią turinčius žmones. Tai yra ypač svarbu, kai neregiai ar silpnaregiai eina per gatvę ar prašo informacijos, nes žmonės, supratę šią negalią, yra linkę padėti.

Neregiai su lazdelėmis vaikščiojo nuo seniausių laikų, tačiau baltoji lazdelė pradėta naudoti ne taip ir seniai – prieš 95 metus. Jos išradėju laikomas anglų fotografas, James Biggs (1921 m.). Menininkui, netekusiam regėjimo po nelaimingo įvykio, teko daug iššūkių prisitaikyti prie naujos aplinkos. Jį ypač baugino transporto eismas, todėl jam kilo mintis turimą juodą lazdelę nudažyti baltai, jog ji būtų lengvai pastebima vairuotojų. Prireikė 10 metų, jog šios spalvos lazdelė būtų plačiai naudojama visame pasaulyje.

Pasaulinė baltosios lazdelės diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare.

Plačiau apie tai rasite čia.

Kodėl baltoji lazdelė balta?

Svetainių kūrimas