Apie mus

Grįžti atgal
VŠĮ "VERSLAS AR MENAS" - SOCIALINIS VERSLAS

"Socialino verslo lyderis, 2017", Žemės ūkio ministerija


Leidžiame knygas reginčiųjų ir Brailio raštu, pritaikytas žmonėms su regos negalia. Įgyvendiname socialinius projektus, kuriais prisidedame prie vaikų ugdymo, žmonių su negalia integracijos ir  atskirties mažinimo.

Savo veikla siekiame sukurti neregių bendruomenėje popierinių knygų skaitymo kultūrą bei suteikti galimybę neregiams ypač vaikams skaityti tokias pačias knygas kokias skaito regintieji.  Kūrybinėmis, edukacinėmis programomis ir kita socialine veikla padedame atsiskleisti neregių vaikų ir jaunimo gabumams, prisidedame prie  nereginčiųjų raštingumo didinimu ir skatiname jų aktyvesni dalyvavimą kultūroje.

KODĖL MES TAI DAROME
Pasaulyje visuomeninė problema yra ta, kad regos negalią turintiems žmonėms, ypač vaikams, trūksta profesionaliai išleistų popierinių knygų su liečiamomis iliustracijomis. Vaikystėje yra svarbu skaityti grožinę literatūrą, o atlikti tyrimai rodo, kad Brailio rašto mokėjimas yra susijęs su tolimesniais neregio vaiko pasiekimais. Pasitelkiant inovatyvius meninius ir poligrafinius sprendimus, leidžiame skirtingais jutiminiais pojūčiais skaitomas grožines knygas, pritaikytas regintiems ir neregiams ypač vaikams. Leisdami leidinius reginčiųjų ir Brailio raštu su reljefinėmis iliustracijomis prisidedame prie reginčių ir neregių vaikų skaitymo džiaugsmo. Leidybinių  inovacijų pagalba padedame  specialiųjų poreikių turintiems skaityti tokias pačias knygas kaip regintieji ir jaustis lygiaverčiais skaitytojais. Reginčius vaikus pažindiname su neregimu pasauliu ir  Brailio raštu, o edukacinių programų dėka laviname lytėjimo pojūtį  bei ugdome augančios kartos toleranciją ir vertybes.

MŪSŲ KNYGŲ POVEIKIS VAIKAMS
Knygos reginčiųjų ir Brailio raštu, tai priemonės, darančios teigiamą pokytį vaikams!
Leidyklos „Verslas ar Menas“ iniciatyva buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kaip knygos reginčiųjų ir Brailio raštu padeda keisti vaikų požiūrį į negalią turinčius žmones. Nuo 2015 metų vedama edukacinė programa vaikams, kurią išklausė apie 3000 vaikų iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių. Programoje knygos yra kaip pagrindinė žaidimo priemonė, leidžianti vaikams patirti įvairius pojūčius bei skatinanti kalbėti apie skirtingus žmones.Šis tyrimas parodė, kad inovatyvios skaitymo priemonės t.y. knygos reginčiųjų ir Brailio raštu, kurios pristatomos edukacinėje programoje "Pažinkime neregimą pasaulį" spendžia atskirties mažinimo problemą, keičia vaikų požiūrį į negalią turinčius žmones, sužadina vaikuose empatiją ir toleranciją.  

KAIP MES GALIME BENDRADARBIAUTI

Mūsų durys visada yra atviros įvairioms idėjoms ir naujiems sprendimams:

 
  • Galime padėti išleisti knygą ir kitus leidinius Brailio raštu ir paruošti iliustracijas, fotografijas, meno kūrinius schemas, žemėlapius taktiliniu būdu, pritaikytus regėjimo negalią turintiems žmonėms.
  • Mes turime viską ko reikia spausdinant  gaminius reginčiųjų ir Brailio raštu su taktilinėmis iliustracijomis.
  • Kartu galime įgyvendinti socialinius projektus, kurie prisideda prie negalią turinčių žmonių integracijos ir atskirties mažinimo.

Kartu padėkime negalią turintiems žmonėms jaustis tokiais pačiais, kaip ir visi.
 

Apie mus Apie mus Apie mus

Svetainių kūrimas